تبلیغات
اخبار دانشگاه پیام نور
تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور,نمونه سوالات امتحانی رایگان درس ها 
قالب وبلاگ
خبر نامه
با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت پایین در خبرنامه ما عضو شوید و تازه ترین اخبار پیام نور را در ایمیل خود دریافت کنید.


نام :

ایمیل:تبلیغات
filesell
پیوندهای روزانه
دفتر آموزشهای آزاد، غیر دولتی و غیر انتفاعی وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تبیین ضوابط برگزاری انواع دوره‌های آموزش عالی رسمی – غیررسمی و معادل دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اعلام کرد: برگزاری دوره‌های معادل در کلیه مقاطع تحصیلی آموزش عالی ممنوع است و برای دوره‌های آموزش عالی غیررسمی نیز صدور گواهی در کلیه مقاطع از جمله سطح کارشناسی ارشد یا در سطح دکتری خلاف مقررات بوده و مورد تأیید وزارت علوم نیست، در این دوره‌ها گواهی اشتغال به تحصیل نیز ارائه نمی‌شود.

در بند نخست این اطلاعیه آمده است: دوره‌های آموزش عالی رسمی دارای برنامه مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است و از طریق آزمون سراسری انجام می‌گیرد و منجر به مدرک رسمی دانشگاهی می‌گردد. همچنین شامل دانشگاههای دولتی، غیردولتی – غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پیام نور و جامع علمی کاربردی است که به دانش آموختگان مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اعطا

می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه اشاره شده است: دوره‌های آموزش عالی غیر رسمی که در سطح آموزش عالی (بالاتر از سطح متوسطه) بوده و به منظور افزایش مهارتهای شغلی یا ارتقای دانش تخصصی در زمان کمتر از یکسال طراحی شده و محتوای دوره منطبق با سرفصلهای دوره‌های رسمی نیست و بعنوان دوره کوتاه مدت خواهند بود و منجر به هیچ نوع مدرک رسمی دانشگاهی یا معادل یا همتراز یا مشابه نخواهد شد، لذا موسسات آموزش عالی آزاد و دانشگاه‌ها صرفاً گواهینامه دوره را بصورت ساعتی مطابق ضوابط دفتر آموزشهای آزاد وزارت اعطا خواهند نمود در این دوره ها استفاده از عناوین دانشجو، نیمسال و واحد ممنوع و بجای آن از واژه های دانشپذیر ، دوره ، ساعت استفاده می‌شود.

همچنین عنوان صدور گواهی در کلیه سطوح از جمله سطح کارشناسی ارشد یا در سطح دکتری برای این دوره‌ها خلاف مقررات بوده و مورد تأیید وزارت علوم نمی‌باشد و در این دوره‌ها گواهی اشتغال به تحصیل نیز ارائه نمی‌شود.

براساس این اطلاعیه، برگزاری دوره‌های فوق بر اساس بخشنامه‌های وزارتی تاریخ ۱۱ فروردین ۸۱ و اصلاحیه آن در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۸۷ با شرایط خاصی به دانشگاههای دولتی تفویض اختیار شده است. همچنین مجوز برگزاری این دوره ها در موسسات آموزش عالی توسط اداره کل آموزش های عالی آزاد وزارت متبوع صادر می‌گردد.

این اطلاعیه می‌افزاید: دوره‌های معادل در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که قبلاً دایر بوده است و مجوز برگزاری آنها با تصویب شورای عالی گسترش به دانشگاههای دولتی ابلاغ می‌گردید، براساس مصوبه جلسه ۴۳۲ سال۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزاری این دوره‌ها ممنوع اعلام شده است و لذا از تاریخ ۳ آذر ۷۷ کلیه دانشگاههای دولتی و یا موسسات و مراکز وابسته به نهادها ( دانشگاه صنایع و معادن – مرکز مدیریت دولتی – مرکز مدیریت صنعتی و …) حق برگزاری این دوره ها را نداشته‌اند و در صورت برگزاری این دوره‌ها هیچگونه مدرک معادل به دانشپذیران اعطاء نخواهد شد و صدور گواهینامه معادل نیز مورد تأیید وزارت علوم نیست.

براساس اعلام این اطلاعیه، با توجه به بخشنامه شماره ۲۱۶۰۷/۲۲ معاون آموزشی وزارت علوم امکان ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل اخذ شده قبل از مورخ ۳/۹/۱۳۷۷ براساس بخشنامه ذیل امکانپذیر است.

دانش آموختگان دوره های معادل کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ( دارندگان مدارک معادل) به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم و قبل از ۳/۹/۱۳۷۷ برگزار شده باشد و مدارک معادل آنان مورد تأیید این وزارتخانه باشد، می‌توانند با همان مدرک معادل درآزمونهای سراسری سازمان سنجش آموزش کشور برای ادامه تحصیل درمقطع تحصیلی بالاتر شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن در آزمون سراسری ادامه تحصیل دهند.

منبع خبر:سایت پیام نورناطبقه بندی: اخبار دانشگاه پیام نور،
برچسب ها: دوره های معادل دانشگاه - كارشناسی - كارشناسی ارشد - مدرك معادل - مدرك معادل دانشگاه پیام نور - وزارت علوم،
[ جمعه 15 اردیبهشت 1391 ] [ 11:47 ب.ظ ] [ حسام ]
.: آخرین اخبار و نمونه سوالات رایگان دانشگاه پیام نور :.

درباره وبلاگ


آخرین اخبار و اطلاعیه های دانشگاه پیام نور,نمونه سوالات امتحانی رایگان,اخبار سایت پیام نور,سایت گلستان پیام نور,انتخاب واحد دانشجویان,اخبار حذف و اضافه,فراگیر دانشگاه پیام نور,کارشناسی,کارشناسی ارشد,دکترا,گردآوری اخبار و نمونه سوالات از سایت های خبری
ایمیل : payamenoor.news@gmail.com

آمار سایت