تبلیغات
اخبار دانشگاه پیام نور
تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور,نمونه سوالات امتحانی رایگان درس ها 
قالب وبلاگ
خبر نامه
با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت پایین در خبرنامه ما عضو شوید و تازه ترین اخبار پیام نور را در ایمیل خود دریافت کنید.


نام :

ایمیل:تبلیغات
filesell
پیوندهای روزانه

۱ ـ در کمتر از چهار ساعت نتیجه ۱۲ سال تحصیل شما به دست می آید . بنابراین دقت کنید .
۲ ـ هرگز خود را ملامت نکنید که امسال تلاش نکرده ام و بقیه بهتر درس خوانده اند تا جایی که ما اطلاع داریم اکثر بچه ها از وضعیت خود راضی نیستند .
۳ ـ به امید سال بعد نباشید ، همه ی تلاشتان را در جلسه ی کنکور به خرج دهید .
۴ ـ در یک ماه آخر مطالعه دروس جدید (که قبلاً مطالعه نکرده اید ) را کنار بگذارید و فقط به مرور و جمع بندی مطالبی که قبلاً خوانده اید بپردازید .
۵ ـ بین دروس اختصاصی سنگین و مشابه مثل ریاضی و فیزیک ، یک درس عمومی قرار دهید .
۶ ـ در این یک ماه باقی مانده مطالعه کتاب های جمع بندی ، شرکت در آزمون های جامع و کلاس های نکته و تست بسیار مفید است .
۷ ـ بودجه بندی کنکور را به دقت بخوانید .
۸ ـ افزایش استرس ، حاصلی جز کاهش یادگیری و کم کاری حافظه ندارد ، بنابراین از عوامل استرس زا ( حتی تلقین های ناخودآگاه خودتان ) به شدت دوری کنید .
۹ ـ در این زمان باقی مانده جزوات حجیمی که مثلاً برای یک درس ۳۰۰ ـ ۴۰۰ صفحه است را رها کنید .
۱۰ ـ تا آخرین لحظات از جلسه کنکور خارج نشوید زیرا یک تست گاهی ۳۰۰۰ رتبه را جا به جا می کند .
۱۱ ـ همه داوطلبان نمی توانند تمامی مباحث کتاب را کاملاً درک کنند و همچنین برای قبولی

در ۹۹ درصد رشته ها نیازی به درصد بالای ۵۰ درصد نیست .
۱۲ ـ برای پاسخگویی به سوالات در جلسه ی کنکور از سوال شماره ی یک شروع کنید و اگر نتوانستید پاسخ دهید ، زمانتان را هدر ندهید ، علامتی در کنار تست مربوط بگذارید و به تست بعدی بپردازید . به این ترتیب بعد از یک بار مرور تست های یک درس ، هم بیشتر تست ها را زده اید و هم زمانی برای شما باقی مانده که در آرامش بیشتر به بقیه تست ها بپردازید . لازم به ذکر است که حتی اگر پنج تست اول یک درس را بلد نبودید اصلاً نگران نباشید .
۱۳ ـ تصور نکنید که اصلاً وقت ندارید ، زمان باقی مانده اگر به خوبی استفاده شود . حتی اگر درس را اصلاً نخوانده باشید باز امکان جبران دارد . تقریباً می توان گفت اگر کسی هر درس عمومی ، را ۲۰ ساعت و هر درس اختصاصی را ۴۰ ساعت به صورت عادی و معمولی مطالعه کند ، ۳۰ تا ۴۰ درصد به دست خواهد آورد .
ساعت ۸۰ = ساعت ۲۰ × ۴ درس عمومی
ساعت ۱۶۰ = ساعت ۴۰ ×۴ درس اختصاصی
ساعت ۲۴۰ = مجموعاً
یعنی ۲۰ روز و روزی ۱۲ ساعت
۱۴ ـ
بهترین روش برای مقابله با اضطراب پیش رفتن با برنامه است .
۱۵ ـ از ساعات خوابتان تا حدی کم کنید که یادگیری شما مختل نشود چون کیفیت مطالعه مهمتر از کمیت آن است .
۱۶ ـ در یک ماه باقی مانده تا کنکور تست ها را یک بار از ابتدا مرور کنید و روزانه ۴ ساعت در صندلی دانش آموزی خود قرار بگیرید ( در این مدت به هیچ عنوان از جای خود بلند نشوید ، قدم نزنید ، با دیگران صحبت نکنید و ... و بی وقفه تست نزنید . حتی در این ساعات همان لباس هایی را بر تن داشته باشید که می خواهید در روز کنکور بپوشید تا هم به آن ها و هم به گرمای آنها عادت کنید .
۱۷ ـ هرگز از خود انتظار بیش از حد نداشته باشید و ناامید هم نشوید . مهم تلاش شماست . نتیجه مطمئناً به وجود می آید .
۱۸ ـ مکان مطالعه را حداقل در این زمان باقی مانده تغییر ندهید و موبایل ، تلفن ثابت ، کامپیوتر ، تلویزیون ، روزنامه و عکس و پوسترهای خاطره انگیز را به سرعت از مکان مطالعه خارج کنید .
۱۹ ـ میز مطالعه ی خود را در جایی از اتاق قرار دهید که سایه بر روی صفحه کتابتان نیفتد .
۲۰ ـ از ۲۴ ساعت قبل از کنکور مطالعه را کنار بگذارید و به استراحت و تفریحات سالم بپردازید .
۲۱ ـ صورت سوال را به دقت بخوانید و در درک معنای آن عجله نکنید .
۲۲ ـ همه ی درس ها را بخوانید حتی درسی که در نظر دارید به تست های آن دست نزنی ، با ۲۰ ساعت مطالعه به ۳۰ تا ۴۰ درصد می رسید .
۲۳ ـ شب قبل از امتحان زود بخوابید تا خوابتان کامل باشد و در روز امتحان کسل نباشید ، صبح امتحان زودتر از وقت معمول به محل برگزاری جلسه بروید .
۲۴ ـ محل برگزاری آزمون را قبلاً از نظر مسیر مناسب بررسی کنید .
۲۵ ـ در حوزه ی امتحان آرامش خود را حفظ کنید ، دعا بخوانید و از بحث های درسی پرهیز نمایید (به خصوص با افرادی که درشما اضطراب ایجاد می کنند ) .
۲۶ ـ در ابتدای جلسه آزمون نفس عمیقی بکشید و به هیچ عنوان نگاهی اجمالی به همه ی سوالات نکنید بلکه از سوال یک شروع کنید .
۲۷ ـ به هیچ سوالی بیش از زمان استاندارش وقت اختصاص ندهید . در انتها اگر وقت اضافه آوردید ، برگردید و به تست هایی که پاسخ نداده اید ( علامت دار ) بپردازید .
۲۸ ـ ابتدای سوالات هر درس ، یادداشت کنید که پایان زمان برای این درس چه ساعتی است . مثلاً اگر شروع امتحان اختصاصی ۱۰ صبح و فرصت برای سوالات ریاضی ۸۵ دقیقه باشد ، بنویسید ۲۵ :۱۱ برای اینکه زمان هیچ درسی را برای دیگری از بین نبرید .
۲۹ ـ هرگز به اطلاعات خود مغرور نشوید . چون طراح هم این را می داند بنابراین همه گزینه ها و متن سوال را تاپایان به دقت بخوانید .
۳۰ ـ سوالات را تک به تک پاسخ دهید و وارد پاسخنامه کنید .
۳۱ ـ اگر بین دو گزینه شک کردید حتماً گزینه ای که از نظر شما جواب است ، را بزنید .
۳۲ ـ بعد از آزمون سراسری ۱۲ ساعت استراحت کنید و برای دانشگاه آزاد آماده شوید .
۳۳ ـ مراقب غذا خوردنتان در روز و شب قبل از جلسه آزمون باشید ، مثلاً غذای چرب دیرتر از معده تخلیه می شود و باعث سنگینی و کسلی می گردد .
۳۴ ـ در جلسه می توانید شکلات و بیسکویت بخورید ( البته کلوچه نخورید چون در دهانتان گیر می کند و وقت گیر می شود ... )
۳۵ ـ خوردن گردو ، پسته ، بادام و فندق در روزهای پایانی و در جلسه امتحان توصیه می شود .
۳۶ ـ در پاسخگویی به کلمات و قیودی چون : همیشه ، گاهی ، هیچ یک ، مانند ، به جزء ، دقت کنید .
۳۷ ـ در سوالات چند گزینه ای که به صورت جمله های ناتمام داده می شود ، کوشش کنید قبل از ملاحظه چهار کلمه نزد خود جای خالی جمله را پر کنید . سپس ببینید آیا هیچ یک از پاسخ های پیشنهادی ( چهار گزینه ) با کلمه ای که قبلاً اندیشیده اید تطبیق می کند یا خیر که اگر جواب مثبت باشد ، پاسخ درست همان است .
۳۸ ـ با این تفکر که باید ۱۰۰ درصد سوالات را جواب دهید ، به جلسه امتحان نروید .
۳۹ ـ به شما اکیداً هشدار می دهم که به هیچ عنوان فریب مراکز و افراد شیاد را نخورید . مطمئن باشید سوالات کنکور در اختیار هیچ کس نیست .
۴۰ ـ به والدین توصیه می کنیم که در این زمان باقی مانده تلاش کنید محیط خانه در آرامش باشد و به طور خواسته یا ناخواسته استرس دانش آموز خود را زیاد نکند ، عواملی مثل بسیار مهم جلوه دادن کنکور ، به رخ کشیدن موفقیت دیگران ، تهدید به تنبیه در صورت عدم قبولی ، داشتن انتظارات بیش از حد و ... می تواند آرامش فرزند شما را از بین ببرد و تمام زحمات شما و خودش را نابود کند .  ۱ ـ در کمتر از چهار ساعت نتیجه ۱۲ سال تحصیل شما به دست می آید . بنابراین دقت کنید .


تهیه و تنظیم همیشه آنلاین

منبع : مجله راه کمال شماره ۲۴


[ پنجشنبه 10 فروردین 1391 ] [ 08:33 ق.ظ ] [ حسام ]
.: آخرین اخبار و نمونه سوالات رایگان دانشگاه پیام نور :.

درباره وبلاگ


آخرین اخبار و اطلاعیه های دانشگاه پیام نور,نمونه سوالات امتحانی رایگان,اخبار سایت پیام نور,سایت گلستان پیام نور,انتخاب واحد دانشجویان,اخبار حذف و اضافه,فراگیر دانشگاه پیام نور,کارشناسی,کارشناسی ارشد,دکترا,گردآوری اخبار و نمونه سوالات از سایت های خبری
ایمیل : payamenoor.news@gmail.com

آمار سایت